Buďme "na vlně koně"

Publikováno: 22. 3. 2018, 09:00

Rozhovor s lektorkou Karolínou Čapkovou, která bude na Festivalu osobnostního rozvoje 2018 uvádět workshop spojující mezilidskou komunikaci s prací s koňmi. 

Co je pro tebe osobnostní rozvoj? Co tebe osobně nejvíc rozvíjí?

Osobnostní rozvoj je pro mě poznávání sebe, učení se nového a hlavně propojování toho, co už umím. Co je ale pro mě nejdůležitější, tento rozvoj nesmí být plochý. Musí jít do hloubky a být užitečný do života. Rozvíjení toho každodenního „normálního“ člověka.

Na jakou oblast se zaměřuješ ty?

Od dětství jsem ochutnávala kouzlo zážitkové pedagogiky, a tak teď učení zážitkem s radostí zprostředkovávám ostatním. Pomáhají mi k tomu koně, se kterými se učím již více než půlku mého života.Jak a kdy vznikla myšlenka realizovat projekt Na vlně koně?

Absolvovala jsem nespočet seminářů o komunikaci s koňmi, a když se přidaly nějaké o té mezilidské, už to bylo jasné. Tohle se musí dát nějak skloubit. Asi před rokem jsme se s kamarády lektory sešli a dali hlavy (a kopýtka) dohromady. Oni chtěli lektorovat venku a já tomu svému učení dát nějaký větší rozsah a zázemí. Tak vznikl projekt Na vlně koně.

Co je podle tebe oblast, kterou dnes lidé v osobnostním rozvoji nejvíce vyhledávají?

Myslím, že se lidé chtějí naučit efektivně komunikovat a tvořit tak harmonické vztahy. A pak se taky naučit kvalitně odpočívat a relaxovat.

Proč se účastnit Festivalu osobnostního rozvoje? Proč se účastníš ty a proč by měli ostatní?

Na festivalu je možnost ochutnat mnoho různorodých způsobů, jak se rozvíjet. Od užitečných rozhovorů, přes bubnování až ke koním. A to je pro mě jedinečná příležitost, kde se potkat s lidmi, kteří na sobě chtějí pracovat a zkoušet nové věci. To jen tak někde nezažiješ!

Aktuálně: od 20. do 22. 4. bude probíhat Festival osobnostního rozvoje 2018 – podívat se