Jak se stal Lukáš hrdinou

Publikováno: 11. 9. 2018, 10:00

Lukáš Kučera je průvodcem Hrdinské výpravy – sebepoznávacího kurzu o odvaze a strachu, postaveném na konceptu hrdinské výpravy Josepha Campbella. Chtěli jsme se o něm dozvědět více a tak přinést i vám možná další důvod, proč zrovna s Lukášem na Hrdinskou výpravu v říjnu jet. Více informací o akci zde.


Jsi hrdina?

Ano,v jistém směru jsem hrdina.

Co považuješ za svůj hrdinský čin?

To, že jsem se rozhodl živit na volné noze. Nebo že jsem svoji aktuální přítelkyni oslovil před dvěma lety na ulici. Nebo že jsem nastoupil do pětiletého terapeutického výcviku, který stojí poměrně dost peněz s tím, že si ty peníze dokážu průběžně vydělat. Hrdinský čin je pro mě každé vykročení do neznáma.

„Moje největší hrdinské výpravy jsou určitě práce na volné noze a partnerský vztah.“Jak jsi se dostal ke konceptu “hrdinské výpravy”?

Vlastně za to může Evropská unie:) A také Jitka Marelová, nyní Červená. Ta mě přivedla k sedmidennímu kurzu Hrdinské výpravy, který se konal v červnu 2012 v Italském Casaltone, poblíž Parmy. Kurz vedli Manfred a Helga Weule z Rakouské organizace Advenutre life. Jsou to žáci Paula Rebillota, kteří pracují s jeho konceptem Hrdinské výpravy. U nich jsem byl ještě jednou v Rakousku na tréninku facilitátorů Hrdinské výpravy.

Jak blízko k sobě má kejklíř, lektor a kariérový poradce?

Ve všech těchto rolích pracuji s lidmi a dělám něco co mě baví.Z čeho máš v životě největší strach?

Určitě z vlastní smrti. Ale čím déle žiju, tím je to lepší.

Co ti v životě dělá radost?

Pokud vidím, že se mi daří posouvat, rozvíjet nebo bavit lidi. Když mám čas zanořit se do nějakého tématu a objevuji nové souvislosti jak věci či lidé fungují. Když trávím čas s přítelkyní a jsme na sebe naladěni. Sdílení s přáteli. Dobré objetí. Krásné západy slunce a obloha která přechází z blankytné do tmavě modré. Pozorování kytek na balkoně jak rostou. Žonglování. Vaření. Dobré jídlo. Čokoláda. Sex.

Proč bych se někdo měl účastnit nadcházející akce Hrdinská výprava 2018?

Poznej sám sebe, poznáš svět.

Aktuálně: Hrdinská výprava probíhá od 5. do 9. 10. v Opatově. Příhlásit se můžeš ZDE.