Festival osobnostního rozvoje 2018

Pojďte se s námi naučit dovednosti, na které se ve škole zapomíná.

20. – 22. dubna 2018, rekreační středisko Křižanov (50 min. od Brna)

O festivalu

Jeden víkend, 48 praktických workshopů.

Pro každého, kdo na sobě chce pracovat nebo se jednoduše chce naučit něco, co mu usnadní život.

Konkrétní workshopy ZDE

Chci si koupit vstupenky →

Celý příběh

Minulý rok se nám podařilo v rekreačním středisku uprostřed přírody uspořádat za jeden víkend 54 vzdělávacích workshopů pro veřejnost. Přijelo přes 30 lektorů a přes 120 účastníků. Vznikla tak jedna z největších akcí neformálního vzdělávání tohoto směru v České republice. V naší snaze nás dokonce podpořila Nadace Vodafone, která nás vybrala mezi finálové projekty programu Vpohybu. Díky nadšení zúčastněných a skvělé atmosféře, která se na festivalu vytvořila, jsme se motivovaní pustili do ročníku 2018. A bude to skvělý ročník :-)

Jak to loni vypadalo se můžete podívat na naší fotogalerii

Nebo na videosestřihu zde:

Proč festival vznikl a proč na něj jet?

Lidé mají různé vlastnosti a různé potřeby. Něco je dáno genetikou, něco výchovou. Ve školách však máme předem dané osnovy a jen omezený časový i personální prostor pro individuální péči o studenty. Z tohoto důvodu zažívá velký rozvoj oblast neformálního vzdělávání, jehož jsme velcí fanoušci. Výhodou této oblasti je, že je flexibilní – vyberete si kurz, lektora a čas tak, jak se vám hodí. Nevýhodou je, že je náročné se v nabídce kurzů a lektorů orientovat.

Festival osobnostního rozvoje tak vznikl pro to, aby vám dal možnost si nejrůznější aktivity v bezpečném prostoru vyzkoušet pod vedením zkušených lektorů. Nabízí unikátní možnost pro setkávání lidí, kteří na sobě chtějí pracovat.

Proč je festival lepší než jednotlivé nahodilé workshopy?

 • Rozšíří vám obzory – festival vás povede k tomu, abyste si vyzkoušeli i aktivity, o kterých jste třeba dříve ani neslyšeli, nebo byste se na ně jen tak nepřihlásili.
 • Inspirativní lidé – těch bude na festivalu celá řada – přes 30 lektorů, kteří si s vámi ve chvílích mezi workshopy, či při večerním posezení, rádi popovídají o svých zkušenostech. Totéž platí pro nadšený organizační tým a v neposlední řadě také pro více než 100 dalších účastníků festivalu, kteří budou pravděpodobně podobného zaměření jako vy a mohli byste si proto velmi dobře rozumět.
 • Vyčistíte si hlavu – představte si Festival jako ostrov, na který si můžete vylézt a odpočinout si od každodenní řeky plné multitaskingu a proudů povinností, jež vás někam vlečou. Na festivalu budete mít opět čas sami na sebe.

A co o festivalu řekli účastníci z loňska?

Oceňovali koncept akce:

“Líbila se mi možnosti výběru, volnost, namixování dle vlastních preferencí, prostě takový tábor pro dospělé” “Vyzkoušela jsem si workshopy i z oblastí, které jsem neznala a bylo to pro mě inspirací, do dalšího pro sebe mohu dělat (a co jsem ani nečekala, že by mě mohlo bavit).”

Na workshopech se jim líbila:

“Příležitost vyzkoušet si v praxi techniky (které jsem znal jen z popisu a jejich vyzkoušení mě lákalo, ale na samostatnou akci věnované jen jedné z nich bych nešel – FOR snížil psychickou bariéru k navštívení patřičného workshopu, protože sis koneckonců něco zvolit musel a ostatní účastníci většinou též mají pramalé zkušenosti.”

Některé účastníky workshopy inspirovaly:

“Chci se věnovat improdivadlu.” – “Začal jsem praktikovat dyády” – “Mám chuť vyhledat nějakou skupinu a navštěvovat muzikoterapii.”

Pro spoustu účastníků byl festival o setkávání a sdílení:

“Skvělá parta lidí. Přestože se jednalo o opravdu velmi rozmanité složení z typů lidi, nadchl mě jejich přístup, nadšení, vstřícnost.”

Program

Co tedy letošní festival nabídne? Můžete se těšit na šest workshopových bloků (v tabulce označené A až F, tedy 1 v pátek, 3 v sobotu a 2 v neděli). V každém bloku si budete moci vybrat z osmi workshopů. Vstupenka platí na celý festival, celkem se tedy budete moci zúčastnit šesti workshopů.

Většina workshopů se aspoň jednou zopakuje, pokud tedy nestihnete např. masáže v sobotu, můžete si na ně zajít v neděli. Neznamená to, že by na sebe dva bloky navazovaly, jsou nezávislé.

Celý harmonogram vám budeme postupně odhalovat. Bude z čeho vybírat!

LEGENDA: červené pohybové workshopy, zelené relaxační workshopy, žluté sebezkušenostní workshopy,
modré komunikační workshopy, fialové tvůrčí workshopy

Blok Den Čas Workshopy
1.2.3.4.5.6.7.8.
A 20. 4
2018
16:00 -
19:00
B 21. 4
2018
09:00 -
12:00
C 13:30 -
15:30
D 16:00 -
19:00
E 22. 4
2018
09:00 -
12:00
F 13:30 -
15:30

Praktické informace

Festival se bude konat od pátku 20. 4. 2018 odpoledne do neděle 22. 4. 2018 odpoledne.

Je pro každého od 18 let výše, kdo je otevřen novým podnětům a chce se něco nového naučit. Individuální dotazy vám rádi zodpovíme – konktakt na nás.
 

Ubytování

Budeme pro sebe mít celé rekreační středisko Křižanov, které je pouze cca 50 min od Brna. Můžete si vybrat ze dvou typů ubytování:

 1. Ubytování v chatce:
  • společné sociální zařízení je v chatové oblasti
  • v chatce jsou 4 lůžka – můžete se domluvit s přáteli (není to však nezbytné), pokyny vám následně zašleme emailem
 2. Ubytování v domku:
  • domek má vlastní umyvadlo i wc a je vytápěný
  • pokoje v domku jsou po 2–6 lidech – můžete se domluvit s přáteli (není to však nezbytné), pokyny vám následně zašleme emailem

Stravování

Ve středisku se vaří (výběr ze dvou variant – masitá a vegetariánská), spolu se vstupenkou si tak můžete přikoupit plnou penzi (snídaně, obědy a večeře) na celý víkend. Po dohodě je možné využívat i kuchyňku k přípravě vlastních drobných jídel.


Vstupenky


Vstupenky zakoupíte PŘÍMO ZDE [ klik ]. Vyjma jídla máte v ceně vstupenky zahrnuto vše – tj. ubytování, vstupy na workshopy i doprovodný program. Doporučujeme využít časově omezenou zvýhodněnou cenu:

 • CHATKA – speciální nabídka jen do konce února pouze 1670 Kč (poté 2070 Kč)
 • DOMEK – speciální nabídka jen do konce února pouze 1970 Kč (poté 2370 Kč)

A protože vás máme rádi, pro účastníky loňského ročníku (Festival osobnostního rozvoje 2017) platí do konce února dokonce ještě výhodnější cena, a sice pouze 1570 Kč za chatku a 1870 Kč za domek! Chceme vás opět vidět, long time no see…

FAQ aneb časté otázky

Co si mám představit pod pojmy workshop a lektor?

Workshop, neboli česky dílna, je forma výuky, kde se v malé skupině učíte konkrétní dovednosti aktivně a prakticky. Tím se liší od klasických přednášek, kde jen pasivně posloucháte. Lektor je pak ten, kdo vás učí nebo vás procesem učení provází.

Workshopy – kolik jich můžu navštívit? Jak se z nich vybírá?

Máme celkem 6 časových bloků, vstupenka platí na všechny bloky, tedy můžete navštívit až 6 workshopů. Abyste se všichni vešli, v každém bloku probíhá současně 8 různých workshopů, ze kterých si můžete vybrat. Jaký workshop si v daném bloku vyberete, je pouze na vás, jen kapacita je omezená. Workshopy na sebe nenavazují, ale každý se jednou zopakuje, tj. pokud např. nestihnete masáže v sobotu, můžete si na ně zajít v neděli.

Dostanu se na workshopy, které jsem si vyhlídl/a?

Přihlašování na workshopy se otevře 3. dubna, a to pro ty, kteří již mají úspěšně zakoupenou a zaplacenou vstupenku. Kapacita workshopů je omezená, proto je lepší neotálet. Nemusíte se však bát, všechny workshopy vám mají co nabídnout, už jen díky lidem, které na nich potkáte a kouzlo festivalu je právě v tom, že si vyzkoušíte i workshopy, na které byste jinak nenarazili.

Je vstupenka přenositelná, případně vratná?

Vstupenka není vratná, ale není vázaná na vaše jméno, můžete ji tedy poskytnout někomu jinému.

Mohu přijet jen na část festivalu?

Můžete přijet později či odjet dříve, vstupenka ovšem platí na celý víkend. Vzhledem k formátu našeho festivalu nenabízíme jednodenní vstupné.

Je možné bydlet ve vlastním stanu?

Je to možné, místa pro stan v areálu jsou. Při koupi vstupenky postupujte, jako kdybyste si kupovali místo v chatce.

Kde se festival koná a jak se na místo dostanu?

Středisko se nachází u obce Křižanov, cca 10 km od města Velké Meziříčí. Je obklopeno krásnou přírodou Českomoravské vrchoviny, přímo v areálu najdete rozlehlé jezero Loučka a nedaleko jehličnaté lesy.

Do Křižanova či Velkého Meziříčí se snadno dostanete hromadnou dopravou, pojedete-li autem, ve středisku je možnost parkování.

Více informací najdete na stránkách střediska.

V čem bude festival 2018 jiný než předchozí ročník?

Dali jsme dohromady naše i vaše dojmy a zpětné vazby a udělali jsme pár změn:

 • přesunuli jsme se do většího střediska, pro větší komfort vás i lektorů,
 • obměnili jsme více jak polovinu workshopů, takže je stále co objevovat,
 • vytvořili jsme jiný, jednodušší přihlašovací systém,
 • a celkově jsme vylepšili spoustu detailů, které vám budou dělat radost.

Workshopy

A zde máte všechny workshopy hezky za sebou, ať si můžete lépe vybírat:

logo workshpou

Komunikační workshopy

Jak mluvit, aby vám naslouchali? Jak se zeptat, aby vám odpověděli? A jak to obojí spojit, abychom si navzájem porozuměli a mohli spolupracovat?Pořádané workshopy:

logo workshpou

Pohybové workshopy

Naše psychická pohoda je velmi úzce spjata s tím, v jakém stavu je naše tělo. Ve zdravém tělě zdravý duch tedy není tak úplně prázdné klišé, ale skutečnost potvrzená řadou výzkumů.Pořádané workshopy:

logo workshpou

Relaxační workshopy

Životem často sprintujeme, ale on je to spíš maraton. Pojďme si dobít baterky. Vlastně – pojďme si je dobíjet průběžně.Pořádané workshopy:

logo workshpou

Tvůrčí workshopy

Ve vyšších patrech Maslowovy pyramidy potřeb najdeme i potřebu seberealizace. Kreativní činnosti jsou skvělý prostředek jak ji uspokojovat a navíc nám mohou ukázat i něco, co slova nedovedou.Pořádané workshopy:

logo workshpou

Zkušenostně reflektivní workshopy

Prožití nejrůznějších zážitkových aktivit a jejich následná reflexe. Seznámení s metodou učení pomocí zážitků.

Pořádané workshopy:

Organizátoři

#

Karin Backová

K väčšiemu záujmu o osobnostný rozvoj ma priviedlo absolvovanie Organizátorského kurzu Hnutia Brontosaurus v rokoch 2012/2013. Od tej doby pôsobím v organizácii ako organizátorka zážitkových, pracovne-zážitkových a vzdelávacích akcií. Som absolventkou štúdia Skúsenostne reflektívneho učenia na FF MU, v súčastnosti dokončujem magisterské štúdium na FSpS MU.

Zaujímam sa tiež o nenásilnú komunikáciu a osobný koučing. Dlhodobo sa venujem relaxačným a pohybovým technikám – jóga, meditácie, kontaktná improvizácia či masáže. Rada vytváram priestor pre osobnostný rozvoj a sebapoznanie, čo ma motivuje organizovať akcie ako je Festival osobnostného rozvoja.

#

Vendula Šolcová

Momentálně dokončuji studium magisterského oboru Sociální pedagogika a volný čas na PdF MU a příležitostně lektoruji kurzy v návaznosti na předchozí studium Zkušenostně reflektivního učení. Učím se žonglovat s poikami a ráda zpívám.

S tématem osobnostního rozvoje jsem se setkala jako účastník nejrůznějších kurzů, a protože v něm vidím velký potenciál, ráda bych rozšiřovala povědomí o tom, co vše do osobnostního rozvoje spadá a jaké jsou možnosti zapojení pro každého jednotlivce.

#

Eliška Kučerová

Jsem studentkou oboru Sociální pedagogika a poradenství FF MU, lektorkou kurzů založených na principu zkušenostně reflektivního učení, žonglérkou a člověkem, jehož zajímá umění vést užitečný rozhovor.

Zajímám se o porozumění a téma rozvoje osobnosti, kterým se zabývám jak ve vztahu k vlastní osobě, tak k ostatním lidem kolem mě. Dává mi smysl rozšiřovat povědomí o nejrůznější aktivitách, které pomáhají člověku poznávat sám sebe, své přednosti i nedostatky, objevovat způsoby, jak se realizovat. Osobně jsem se nejvíce zhlédla v přístupu k vedení rozhovorů skrze čistý jazyk (Clean Language) a v kontaktním žonglování, jakožto relaxační technice.

#

Jan Páral

Jednoho dne mi Karin představila myšlenku festivalu a mě to dávalo perfektní smysl. Lidé na sobě chtějí pracovat, tak proč jim nedat nástroje, které se jim můžou hodit, všechny najednou, nebo alespoň většinu. Vzpomněl jsem si, kolik času a energie jsem musel vynaložit, abych získal schopnosti a odpovědi na otázky, které mi školy nedokázaly dát, kolik přečtených článků, workshopů a rozhovorů to chtělo, a ještě bude chtít. Rád jsem proto souhlasil s návrhem na spolupráci a do týmu se nyní snažím vnášet jak svoje odborné znalosti z oblasti práva, financí a médií, tak i svoje zkušenosti s učením skrze zážitek a s dalšími inovacemi ve vzdělávání, které jsem nabyl mimo jiné jako lektor ve spolcích Instruktoři Brno a Hrana.