Festival osobnostního rozvoje 2018

20.–22. dubnaDíváte se na stránku staršího ročníku festivalu.
Stránku aktuálního ročníku 2020, na který se můžete nyní přihlašovat, najdete zde.

O festivalu

Jeden víkend, 48 praktických workshopů.

Pojďte se s námi naučit dovednosti, na které se ve škole zapomíná.

Program

Zažij 5 workshopů z různých oblastní seberozvoje, od tréninku komunikačních dovedností, přes relaxační, kreativní a pohybové workshopy, až po speciality, jako je třeba první pomoc či komunikace s koňmi.

Registrace workshopů začíná 10.9. od 19:00 hod.

LEGENDA:

logo workshopu logo workshopu logo workshopu logo workshopu logo workshopu

Blok Den Čas Workshopy
1.2.3.4.5.6.7.8.
A Pátek 20. 4. 16:00 -
19:00
(3 h)
B Sobota 21. 4. 09:00 -
12:00
(3 h)
C 13:30 -
15:30
(2 h)
D 16:00 -
19:00
(3 h)
E Neděle 22. 4. 09:00 -
12:00
(3 h)
F 13:30 -
15:30
(2 h)

Všechny tříhodinové workshopy se jednou zopakují, pokud tedy nestihnete např. workshop kritického myšlení v sobotu, můžete si na něj zajít v neděli. Neznamená to, že by na sebe dva bloky navazovaly, jsou nezávislé. Pětihodinové workshopy v sobotním odpoledním bloku D se opakovat nebudou.

Klademe důraz na praktickou výuku, využívající principy zkušenostně reflektivního učení. Po workshopech bude následovat reflexe, která umožní odnést si z dané činnosti uvědomění, odpovědi či nové myšlenky.

Kromě workshopů tě čeká i spousta zábavy a sdílení s přáteli - hudební vystoupení, divadelní improvizace, pohodička v čajovně, zpívání u ohně a mnoho více…

Doprovodný program

Kromě workshopů tě čeká i spousta zábavy a sdílení s přáteli.

Na festivalu můžeš zažít:
 • impozantní storytelling od Martina Haka
 • svěží slam poetry s Anatolem Svahilcem
 • autorské čtení s Kateřinou Foltánkovou
 • interaktivní improvizační divadelní vystoupení zkušených impro-herců
 • intimní atmosféru naší festivalové čajovny
 • společné chvíle u ohně (dovez kytaru, buben, cokoliv :-))
 • relaxační zpívání, jamování a mantrování
 • setkání u Smysluplných rozhovorů
 • a mnoho dalšího

Dobrovolnictví

Tento ročník jsme spojili síly s Hnutí Brontosaurus, abychom představili dobrovolnictví jako součást osobního rozvoje. Dobrovolnická činnost bude zaměřena na přípravu na podzimní výsadbu stromů, budeme vyklízet paseky a chystat oplocení. To vše v blízkosti našeho rekreačního střediska ještě před vypuknutí prvního workshopu festivalu. Pojď si o několik hodin prodloužit festival a podpořit péči o přírodu.

Na výběr máš ze dvou časových bloků dobrovolnictví (je možné vybrat oba):
Pátek 18. 9. 2020
1. blok 9:00 - 12:00
2. blok 13:00 - 15:00

Během festivalu můžeš navštívit i Ekostánek, kde se dozvíš o příležitostech dobrovolnictví u nás i v zahraničí. Dozvíš se, jak sázet stromy či vyrobit ptačí budku a spoustu dalších způsobů, jak pečovat o přírodu a naše okolí.

Hnutí Brontosaurus propojuje smysluplnou dobrovolnickou práci se zážitky a zkušenostmi na celý život. Máme více než čtyřicetiletou tradici, viditelné úspěchy, jasné cíle a více než 1 000 hrdých členů, kteří za ním stojí. Každoročně vyrážíme s dobrovolníky kosit orchidejové louky, sázet stromy, opravovat hrady nebo třeba stavět školu v Himálajích.

Praktické informace

Festival je pro každého, kdo je otevřen novým podnětům a chce se něco nového naučit. Je postaven tak, aby si ho užili jednotlivci, skupiny i rodiny.
Může posloužit i jako součást vašeho firemního vzdělávání. Individuální dotazy vám rádi zodpovíme – konktakt na nás.

Ubytování

Budeme pro sebe mít celé rekreační středisko Křižanov. Můžete si vybrat ze dvou typů ubytování:

 1. Ubytování v domku:
  • domek má vlastní umyvadlo i wc a je vytápěný
  • pokoje v domku nabízí místo pro 2–6 osob

 1. Ubytování v chatce AKTUALITA: Kapacita chatek již byla naplněna, nabízíme proto dále pouze ubytování v komfortnějších domcích.
  • společné sociální zařízení je v chatové oblasti, v chatkách je k dispozici přímotop
  • chatka nabízí místo pro až 4 osoby

Pro zájemce lze dohodnout i možnost bydlení ve vlastním stanu, kontaktujte nás prosím na solcova@kalokagathia-zs.cz.


Stravování

Ve středisku se vaří (výběr ze dvou variant – masitá a vegetariánská), spolu se vstupenkou si tak můžete přikoupit plnou penzi (snídaně, obědy a večeře) na celý víkend. Po dohodě je možné využívat i kuchyňku k přípravě vlastních drobných jídel.


Vstupenky

Vážní zájemci o lístek získají více informací na info@rozvojfest.cz
Sledujte naši facebookovou stránku pro další akce


Cena vstupenky je 2370 Kč a je v ní zahrnuto vše – tj. ubytování na celý víkend, vstupy na všechny workshopydoprovodný program.

Chceme, aby byl festival dostupný pro všechny, držíme proto ceny nízko. Za částku, za kterou se běžně nabízí jednodenní kurzy, tak s námi můžete zažít intenzívní třídenní vzdělávací pobyt. A to s vynikajícími lektory a v krásném areálu, který bude po celou dobu festivalu k dispozici jen pro vás.

Pro účastníky loňského ročníku a členy partnerských organizací nabízíme slevu 200 Kč (uplatníte ji při objednání vstupenky) ;-) Rádi vás opět uvidíme!

FAQ aneb časté otázky

 • Co si mám představit pod pojmy workshop a lektor? Workshop, neboli česky dílna, je forma výuky, kde se v malé skupině učíte konkrétní dovednosti aktivně a prakticky. Tím se liší od klasických přednášek, kde jen pasivně posloucháte. Lektor je pak ten, kdo vás učí nebo vás procesem učení provází.
 • Workshopy – kolik jich můžu navštívit? Jak se z nich vybírá? Máme celkem 6 časových bloků, vstupenka platí na všechny bloky, tedy můžete navštívit až 6 workshopů. Abyste se všichni vešli, v každém bloku probíhá současně 8 různých workshopů, ze kterých si můžete vybrat. Jaký workshop si v daném bloku vyberete, je pouze na vás, jen kapacita je omezená. Workshopy na sebe nenavazují, ale každý se jednou zopakuje, tj. pokud např. nestihnete masáže v sobotu, můžete si na ně zajít v neděli.
 • Dostanu se na workshopy, které jsem si vyhlídl/a? Přihlašování na workshopy se otevře 3. dubna, a to pro ty, kteří již mají úspěšně zakoupenou a zaplacenou vstupenku. Kapacita workshopů je omezená, proto je lepší neotálet. Nemusíte se však bát, všechny workshopy vám mají co nabídnout, už jen díky lidem, které na nich potkáte a kouzlo festivalu je právě v tom, že si vyzkoušíte i workshopy, na které byste jinak nenarazili.
 • Je vstupenka přenositelná, případně vratná? Vstupenka není vratná, ale není vázaná na vaše jméno, můžete ji tedy poskytnout někomu jinému.
 • Mohu přijet jen na část festivalu? Můžete přijet později či odjet dříve, vstupenka ovšem platí na celý víkend. Vzhledem k formátu našeho festivalu nenabízíme jednodenní vstupné.
 • Kde se festival koná a jak se na místo dostanu? Středisko se nachází u obce Křižanov, cca 10 km od města Velké Meziříčí. Je obklopeno krásnou přírodou Českomoravské vrchoviny, přímo v areálu najdete rozlehlé jezero Loučka a nedaleko jehličnaté lesy.
  Do Křižanova či Velkého Meziříčí se snadno dostanete hromadnou dopravou, pojedete-li autem, ve středisku je možnost parkování.
  Více informací najdete na stránkách střediska.
 • V čem bude festival 2018 jiný než předchozí ročník? Dali jsme dohromady naše i vaše dojmy a zpětné vazby a udělali jsme pár změn:
  • přesunuli jsme se do většího střediska, pro větší komfort vás i lektorů,
  • obměnili jsme více jak polovinu workshopů, takže je stále co objevovat,
  • vytvořili jsme jiný, jednodušší přihlašovací systém,
  • a celkově jsme vylepšili spoustu detailů, které vám budou dělat radost.

Myšlenka

Příběh – aneb jak to vypadalo loni

Minulý rok se nám podařilo v rekreačním středisku uprostřed přírody uspořádat za jeden víkend 54 vzdělávacích workshopů pro veřejnost. Přijelo přes 30 lektorů a přes 120 účastníků. Vznikla tak jedna z největších akcí neformálního vzdělávání tohoto směru v České republice. V naší snaze nás dokonce podpořila Nadace Vodafone, která nás vybrala mezi finálové projekty programu Vpohybu. Díky nadšení zúčastněných a skvělé atmosféře, která se na festivalu vytvořila, jsme se motivovaní pustili do ročníku 2018. A bude to skvělý ročník :-)

Jak to loni vypadalo se můžete podívat na naší fotogalerii

Nebo na videosestřihu zde:

Proč festival vznikl a proč na něj jet?

Lidé mají různé vlastnosti a různé potřeby. Něco je dáno genetikou, něco výchovou a zážitky. Ve školách však máme předem dané osnovy a jen omezený časový i personální prostor pro individuální péči o studenty. Z tohoto důvodu zažívá velký rozvoj oblast neformálního vzdělávání, jehož jsme velcí fanoušci. Výhodou této oblasti je, že je flexibilní – vyberete si kurz, lektora a čas tak, jak se vám hodí. Nevýhodou je, že je náročné se v nabídce kurzů a lektorů orientovat.

Festival osobnostního rozvoje tak vznikl pro to, aby vám dal možnost si nejrůznější aktivity v bezpečném prostoru vyzkoušet pod vedením zkušených lektorů. Nabízí unikátní možnost pro setkávání lidí, kteří na sobě chtějí pracovat.

Proč je festival lepší než jednotlivé nahodilé workshopy?

 • Rozšíří vám obzory – festival vás povede k tomu, abyste si vyzkoušeli i aktivity, o kterých jste třeba dříve ani neslyšeli, nebo byste se na ně jen tak nepřihlásili.
 • Inspirativní lidé – těch bude na festivalu celá řada – přes 30 lektorů, kteří si s vámi ve chvílích mezi workshopy, či při večerním posezení, rádi popovídají o svých zkušenostech. Totéž platí pro nadšený organizační tým a v neposlední řadě také pro více než 100 dalších účastníků festivalu, kteří budou pravděpodobně podobného zaměření jako vy a mohli byste si proto velmi dobře rozumět.
 • Vyčistíte si hlavu – představte si Festival jako ostrov, na který si můžete vylézt a odpočinout si od každodenní řeky plné multitaskingu a proudů povinností, jež vás někam vlečou. Na festivalu budete mít opět čas sami na sebe.

A co o festivalu řekli účastníci z loňska?

“Líbily se mi možnosti výběru, volnost, namixování dle vlastních preferencí, prostě takový tábor pro dospělé.”

“Vyzkoušela jsem si workshopy i z oblastí, které jsem neznala, a bylo to pro mě inspirací, co dalšího pro sebe mohu dělat (a co jsem ani nečekala, že by mě mohlo bavit).”

“Ocenil jsem příležitost vyzkoušet si v praxi techniky, které jsem znal jen z popisu a jejich vyzkoušení mě lákalo, ale na samostatnou akci věnované jen jedné z nich bych nešel – FOR snížil psychickou bariéru k navštívení patřičného workshopu, protože sis koneckonců něco zvolit musel a ostatní účastníci většinou též mají pramalé zkušenosti.”

“Skvělá parta lidí. Přestože se jednalo o opravdu velmi rozmanité složení z typů lidi, nadchl mě jejich přístup, nadšení, vstřícnost.”

“Workshopy mě inspirovaly, mám chuť vyhledat nějakou skupinu a navštěvovat muzikoterapii.”

Organizátoři

#

Karin Backová

K väčšiemu záujmu o osobnostný rozvoj ma priviedlo absolvovanie Organizátorského kurzu Hnutia Brontosaurus v rokoch 2012/2013. Od tej doby pôsobím v organizácii ako organizátorka zážitkových, pracovne-zážitkových a vzdelávacích akcií. Som absolventkou štúdia Skúsenostne reflektívneho učenia na FF MU, v súčastnosti dokončujem magisterské štúdium na FSpS MU.

Zaujímam sa tiež o nenásilnú komunikáciu a osobný koučing. Dlhodobo sa venujem relaxačným a pohybovým technikám – jóga, meditácie, kontaktná improvizácia či masáže. Rada vytváram priestor pre osobnostný rozvoj a sebapoznanie, čo ma motivuje organizovať akcie ako je Festival osobnostného rozvoja.

#

Vendula Indruchová

S tématem osobnostního rozvoje jsem se setkala jako účastník nejrůznějších kurzů, a protože v něm vidím velký potenciál, ráda bych rozšiřovala povědomí o tom, co vše do osobnostního rozvoje spadá a jaké jsou možnosti zapojení pro každého jednotlivce.

Jsem absolventka oboru Zkušenostně reflektivní učení, který mě nadchnul, a díky němuž jsem zjistila, co mi skutečně dává v životě smysl. Mojí motivací pro organizování festivalu je vlastní seberozvoj, zlepšování sebereflexe a touha poskytovat lidem prostor pro jejich zdokonalování.

Opravdu věřím, že každý může růst :-)

#

Eliška Kučerová

Z Křivoklátských lesů jsem se díky škole přestěhovala do kraje vína jižní Moravy. Studium na Masarykově univerzitě mi otevřelo dveře do světa zážitkové pedagogiky, rozvoje osobních kompetencí a psychoterapie. Nadchla jsem se pro metodu učení skrze zážitek a reflexi (zkušenostně reflektivní učení) a proto jsem spoluzaložila spolek Kalokagathia, který ZRU akce zaštiťuje.

Plna enthusiasmu ze všech možností, které mi života začal nabízet, jsem mezi sebou chtěla seznámit své přátele a známé se skvělými učiteli a lektory, které jsem díky studiu poznala, a tématy a aktivitami, kterým se věnují. Jsou to témata, která mi dávají smysl, která mi pomohla dívat se na svět otevřenýma očima, víc poznat sebe samu a rozjasnit si život :-).

Proto jsme organizujeme FOR – kvůli sdílení, obohacování životů a otevírání obzorů.

#

Jan Páral

Mé mnohé zájmy a aktivity spojuje snaha o porozumění lidem a společenským jevům. Těm jsem věnoval jak svoje studia na Fakultě sociálních studií, Filosofické fakultě a Právnické fakultě Masarykovy Univerzity, tak i svoje mimoškolní aktivity. Vedle aktivní právnické praxe se zajímám o umění a inovace ve vzdělávání, počínaje tvorbou učebnic, přes vzdělávání lektorů, po organizaci kurzů pro širší veřejnost. Jsem fanouškem a ambasadorem metody učení zážitkem a dramatické výchovy.

Myšlenka festivalu mě nadchla, neboť ji považuji za skvělý nástroj, jak budovat komunitu lidí, kteří na sobě chtějí pracovat či jen jednoduše chtějí kultivovat prostředí (nejen) české společnosti.