Festival osobnostního rozvoje 2018

20.–22. dubna

O festivalu

Jeden víkend, 48 praktických workshopů.

Pojďte se s námi naučit dovednosti, na které se ve škole zapomíná.

Workshopy

logo workshpou

Komunikační workshopy

Jak mluvit, aby vám naslouchali? Jak se zeptat, aby vám odpověděli? A jak to obojí spojit, abychom si navzájem porozuměli a mohli spolupracovat?Pořádané workshopy:

logo workshpou

Pohybové workshopy

Naše psychická pohoda je velmi úzce spjata s tím, v jakém stavu je naše tělo. Ve zdravém tělě zdravý duch tedy není tak úplně prázdné klišé, ale skutečnost potvrzená řadou výzkumů.Pořádané workshopy:

logo workshpou

Relaxační workshopy

Životem často sprintujeme, ale on je to spíš maraton. Pojďme si dobít baterky. Vlastně – pojďme si je dobíjet průběžně.Pořádané workshopy:

logo workshpou

Tvůrčí workshopy

Ve vyšších patrech Maslowovy pyramidy potřeb najdeme i potřebu seberealizace. Kreativní činnosti jsou skvělý prostředek jak ji uspokojovat a navíc nám mohou ukázat i něco, co slova nedovedou.Pořádané workshopy:

logo workshpou

Zkušenostně reflektivní workshopy

Prožití nejrůznějších zážitkových aktivit a jejich následná reflexe. Seznámení s metodou učení pomocí zážitků.

Pořádané workshopy:

Program

Můžete se těšit na šest workshopových bloků. V každém bloku si budete moci vybrat z osmi workshopů. Vstupenka platí na celý festival, celkem se tedy budete moci zúčastnit šesti workshopů.

Většina workshopů se aspoň jednou zopakuje, pokud tedy nestihnete např. masáže v sobotu, můžete si na ně zajít v neděli. Neznamená to, že by na sebe dva bloky navazovaly, jsou nezávislé.

LEGENDA:

červené       zelené       žluté       modré       fialové
pohybové workshopy       relaxační workshopy       sebezkušenostní workshopy       komunikační workshopy       tvůrčí workshopy

Blok Den Čas Workshopy
1.2.3.4.5.6.7.8.
A 20. 4
2018
16:00 -
19:00
B 21. 4
2018
09:00 -
12:00
C 13:30 -
15:30
D 16:00 -
19:00
E 22. 4
2018
09:00 -
12:00
F 13:30 -
15:30

Praktické informace

Festival je pro každého, kdo je otevřen novým podnětům a chce se něco nového naučit. Je postaven tak, aby si ho užili jednotlivci, skupiny i rodiny.
Může posloužit i jako součást vašeho firemního vzdělávání. Individuální dotazy vám rádi zodpovíme – konktakt na nás.

Ubytování

Budeme pro sebe mít celé rekreační středisko Křižanov. Můžete si vybrat ze dvou typů ubytování:

 1. Ubytování v domku:
  • domek má vlastní umyvadlo i wc a je vytápěný
  • pokoje v domku nabízí místo pro 2–6 osob

 1. Ubytování v chatce AKTUALITA: Kapacita chatek již byla naplněna, nabízíme proto dále pouze ubytování v komfortnějších domcích.
  • společné sociální zařízení je v chatové oblasti, v chatkách je k dispozici přímotop
  • chatka nabízí místo pro až 4 osoby

Pro zájemce lze dohodnout i možnost bydlení ve vlastním stanu, kontaktujte nás prosím na solcova@kalokagathia-zs.cz.


Stravování

Ve středisku se vaří (výběr ze dvou variant – masitá a vegetariánská), spolu se vstupenkou si tak můžete přikoupit plnou penzi (snídaně, obědy a večeře) na celý víkend. Po dohodě je možné využívat i kuchyňku k přípravě vlastních drobných jídel.


Vstupenky

Vážní zájemci o lístek získají více informací na info@rozvojfest.cz
Sledujte naši facebookovou stránku pro další akce


Cena vstupenky je 2370 Kč a je v ní zahrnuto vše – tj. ubytování na celý víkend, vstupy na všechny workshopydoprovodný program.

Chceme, aby byl festival dostupný pro všechny, držíme proto ceny nízko. Za částku, za kterou se běžně nabízí jednodenní kurzy, tak s námi můžete zažít intenzívní třídenní vzdělávací pobyt. A to s vynikajícími lektory a v krásném areálu, který bude po celou dobu festivalu k dispozici jen pro vás.

Pro účastníky loňského ročníku a členy partnerských organizací nabízíme slevu 200 Kč (uplatníte ji při objednání vstupenky) ;-) Rádi vás opět uvidíme!

FAQ aneb časté otázky

 • Co si mám představit pod pojmy workshop a lektor? Workshop, neboli česky dílna, je forma výuky, kde se v malé skupině učíte konkrétní dovednosti aktivně a prakticky. Tím se liší od klasických přednášek, kde jen pasivně posloucháte. Lektor je pak ten, kdo vás učí nebo vás procesem učení provází.
 • Workshopy – kolik jich můžu navštívit? Jak se z nich vybírá? Máme celkem 6 časových bloků, vstupenka platí na všechny bloky, tedy můžete navštívit až 6 workshopů. Abyste se všichni vešli, v každém bloku probíhá současně 8 různých workshopů, ze kterých si můžete vybrat. Jaký workshop si v daném bloku vyberete, je pouze na vás, jen kapacita je omezená. Workshopy na sebe nenavazují, ale každý se jednou zopakuje, tj. pokud např. nestihnete masáže v sobotu, můžete si na ně zajít v neděli.
 • Dostanu se na workshopy, které jsem si vyhlídl/a? Přihlašování na workshopy se otevře 3. dubna, a to pro ty, kteří již mají úspěšně zakoupenou a zaplacenou vstupenku. Kapacita workshopů je omezená, proto je lepší neotálet. Nemusíte se však bát, všechny workshopy vám mají co nabídnout, už jen díky lidem, které na nich potkáte a kouzlo festivalu je právě v tom, že si vyzkoušíte i workshopy, na které byste jinak nenarazili.
 • Je vstupenka přenositelná, případně vratná? Vstupenka není vratná, ale není vázaná na vaše jméno, můžete ji tedy poskytnout někomu jinému.
 • Mohu přijet jen na část festivalu? Můžete přijet později či odjet dříve, vstupenka ovšem platí na celý víkend. Vzhledem k formátu našeho festivalu nenabízíme jednodenní vstupné.
 • Kde se festival koná a jak se na místo dostanu? Středisko se nachází u obce Křižanov, cca 10 km od města Velké Meziříčí. Je obklopeno krásnou přírodou Českomoravské vrchoviny, přímo v areálu najdete rozlehlé jezero Loučka a nedaleko jehličnaté lesy.
  Do Křižanova či Velkého Meziříčí se snadno dostanete hromadnou dopravou, pojedete-li autem, ve středisku je možnost parkování.
  Více informací najdete na stránkách střediska.
 • V čem bude festival 2018 jiný než předchozí ročník? Dali jsme dohromady naše i vaše dojmy a zpětné vazby a udělali jsme pár změn:
  • přesunuli jsme se do většího střediska, pro větší komfort vás i lektorů,
  • obměnili jsme více jak polovinu workshopů, takže je stále co objevovat,
  • vytvořili jsme jiný, jednodušší přihlašovací systém,
  • a celkově jsme vylepšili spoustu detailů, které vám budou dělat radost.

Myšlenka

Příběh – aneb jak to vypadalo loni

Minulý rok se nám podařilo v rekreačním středisku uprostřed přírody uspořádat za jeden víkend 54 vzdělávacích workshopů pro veřejnost. Přijelo přes 30 lektorů a přes 120 účastníků. Vznikla tak jedna z největších akcí neformálního vzdělávání tohoto směru v České republice. V naší snaze nás dokonce podpořila Nadace Vodafone, která nás vybrala mezi finálové projekty programu Vpohybu. Díky nadšení zúčastněných a skvělé atmosféře, která se na festivalu vytvořila, jsme se motivovaní pustili do ročníku 2018. A bude to skvělý ročník :-)

Jak to loni vypadalo se můžete podívat na naší fotogalerii

Nebo na videosestřihu zde:

Proč festival vznikl a proč na něj jet?

Lidé mají různé vlastnosti a různé potřeby. Něco je dáno genetikou, něco výchovou a zážitky. Ve školách však máme předem dané osnovy a jen omezený časový i personální prostor pro individuální péči o studenty. Z tohoto důvodu zažívá velký rozvoj oblast neformálního vzdělávání, jehož jsme velcí fanoušci. Výhodou této oblasti je, že je flexibilní – vyberete si kurz, lektora a čas tak, jak se vám hodí. Nevýhodou je, že je náročné se v nabídce kurzů a lektorů orientovat.

Festival osobnostního rozvoje tak vznikl pro to, aby vám dal možnost si nejrůznější aktivity v bezpečném prostoru vyzkoušet pod vedením zkušených lektorů. Nabízí unikátní možnost pro setkávání lidí, kteří na sobě chtějí pracovat.

Proč je festival lepší než jednotlivé nahodilé workshopy?

 • Rozšíří vám obzory – festival vás povede k tomu, abyste si vyzkoušeli i aktivity, o kterých jste třeba dříve ani neslyšeli, nebo byste se na ně jen tak nepřihlásili.
 • Inspirativní lidé – těch bude na festivalu celá řada – přes 30 lektorů, kteří si s vámi ve chvílích mezi workshopy, či při večerním posezení, rádi popovídají o svých zkušenostech. Totéž platí pro nadšený organizační tým a v neposlední řadě také pro více než 100 dalších účastníků festivalu, kteří budou pravděpodobně podobného zaměření jako vy a mohli byste si proto velmi dobře rozumět.
 • Vyčistíte si hlavu – představte si Festival jako ostrov, na který si můžete vylézt a odpočinout si od každodenní řeky plné multitaskingu a proudů povinností, jež vás někam vlečou. Na festivalu budete mít opět čas sami na sebe.

A co o festivalu řekli účastníci z loňska?

“Líbily se mi možnosti výběru, volnost, namixování dle vlastních preferencí, prostě takový tábor pro dospělé.”

“Vyzkoušela jsem si workshopy i z oblastí, které jsem neznala, a bylo to pro mě inspirací, co dalšího pro sebe mohu dělat (a co jsem ani nečekala, že by mě mohlo bavit).”

“Ocenil jsem příležitost vyzkoušet si v praxi techniky, které jsem znal jen z popisu a jejich vyzkoušení mě lákalo, ale na samostatnou akci věnované jen jedné z nich bych nešel – FOR snížil psychickou bariéru k navštívení patřičného workshopu, protože sis koneckonců něco zvolit musel a ostatní účastníci většinou též mají pramalé zkušenosti.”

“Skvělá parta lidí. Přestože se jednalo o opravdu velmi rozmanité složení z typů lidi, nadchl mě jejich přístup, nadšení, vstřícnost.”

“Workshopy mě inspirovaly, mám chuť vyhledat nějakou skupinu a navštěvovat muzikoterapii.”

Organizátoři

#

Karin Backová

K väčšiemu záujmu o osobnostný rozvoj ma priviedlo absolvovanie Organizátorského kurzu Hnutia Brontosaurus v rokoch 2012/2013. Od tej doby pôsobím v organizácii ako organizátorka zážitkových, pracovne-zážitkových a vzdelávacích akcií. Som absolventkou štúdia Skúsenostne reflektívneho učenia na FF MU, v súčastnosti dokončujem magisterské štúdium na FSpS MU.

Zaujímam sa tiež o nenásilnú komunikáciu a osobný koučing. Dlhodobo sa venujem relaxačným a pohybovým technikám – jóga, meditácie, kontaktná improvizácia či masáže. Rada vytváram priestor pre osobnostný rozvoj a sebapoznanie, čo ma motivuje organizovať akcie ako je Festival osobnostného rozvoja.

#

Vendula Šolcová

S tématem osobnostního rozvoje jsem se setkala jako účastník nejrůznějších kurzů, a protože v něm vidím velký potenciál, ráda bych rozšiřovala povědomí o tom, co vše do osobnostního rozvoje spadá a jaké jsou možnosti zapojení pro každého jednotlivce.

Jsem absolventka oboru Zkušenostně reflektivní učení, který mě nadchnul, a díky němuž jsem zjistila, co mi skutečně dává v životě smysl. Mojí motivací pro organizování festivalu je vlastní seberozvoj, zlepšování sebereflexe a touha poskytovat lidem prostor pro jejich zdokonalování.

Opravdu věřím, že každý může růst :-)

#

Eliška Kučerová

Díky studiu poradenství a zkušenostního učení na FF MU se mi otevřely obzory v tématu rozvoje osobnosti a umění (sebe)reflexe. Seznámila jsem se s netradičními formami výuky a zjistila tak, že učení může člověka bavit a pomáhat mu objevovat sama sebe.

Poslední roky mě hodně baví vedení užitečného rozhovoru a nacházení vnitřního balancu skrze kontaktní žonglování.

Festival mi dává možnost nabídnout ostatním i sobě skvělé zážitky, prostor k zamyšlení a možnost setkávání s inspirativní­mi lidmi.

#

Jan Páral

Mé mnohé zájmy a aktivity spojuje snaha o porozumění lidem a společenským jevům. Těm jsem věnoval jak svoje studia na Fakultě sociálních studií, Filosofické fakultě a Právnické fakultě Masarykovy Univerzity, tak i svoje mimoškolní aktivity. Vedle aktivní právnické praxe se zajímám o umění a inovace ve vzdělávání, počínaje tvorbou učebnic, přes vzdělávání lektorů, po organizaci kurzů pro širší veřejnost. Jsem fanouškem a ambasadorem metody učení zážitkem a dramatické výchovy.

Myšlenka festivalu mě nadchla, neboť ji považuji za skvělý nástroj, jak budovat komunitu lidí, kteří na sobě chtějí pracovat či jen jednoduše chtějí kultivovat prostředí (nejen) české společnosti.